אודות

בעידן, בו מודגשת החשיבות לחינוך לשמירה על כדור הארץ ועל תושביו, יצאה לדרך התוכנית החברתית-קהילתית “נתיב האור”, המחנכת לאורח חיים בטוח ולחיסכון באנרגיה, מתוך כוונה לעודד ילדים – ובאמצעותם מעגלי קהילה נוספים – להתנהגות נבונה ובטוחה בכלל, ובסביבה צורכת חשמל בפרט.

התוכנית מבוססת על הרעיון, שהבנת הנושאים בטיחות, חיסכון באנרגיה ושימוש מושכל בחשמל תיצור תרבות התנהגות נבונה ותעודד את הילדים לאחריות כלפי עצמם וכלפי קהילתם. כך יימנעו תאונות ותתאפשר איכות חיים גבוהה תוך שמירה על הסביבה מפני מפגעים.

​מעוניינים לקחת חלק בתכנית ולשמוע עוד? צרו קשר עכשיו  מרכיבי התכנית

  סדנת בוקר אור נתיב האור

  סדנא חווייתית בת 90 דקות המועברת על ידי נציג חברת החשמל לכיתות ד/ה/ו. בעזרת התנסות ומכשירי שונים מסבירים התלמידים תופעות ומושגים שונים מעולם החשמל ומכירים את כללי הבטיחות בחשמל. הסדנא מותאמת לתלמידי החינוך המיוחד, ומועברת בעזרת מצגת מלווה, המחשות והשתתפות התלמידים.

  קבוצת ילדי נתיב האור

  נציגים נבחרים מבתי הספר ברשות ישתתפו בקבוצת המנהיגות של שגרירי נתיב האור. הקבוצה נפגשת לאורך שנת הלימודים עם מנחה מטעם הרשות ומטעם חברת החשמל ולומדת לעומק היבטים של בטיחות ושימוש מושכל בחשמל. בקבוצה עוסקים התלמידים בהעברת המסרים הלאה- אל בתי הספר באמצעות הדרכות ופעילויות שונות ואל הקהילה (הדרכות גנים, בית גיל הזהב, הפנינג בקהילה, עמדות הסברה ועוד).

  הנחיית מורים

  במסגרת התכנית מקבל כל מורה 6 שעות של ליווי והנחייה של מנחה נתיב האור על מנת להטמיע את תכני נתיב האור בבית הספר. מנחה נתיב האור עומד לרשותו של המורה ויסייע בבניית מערכי שיעור, תכנון וביצוע ימי שיא, פעילויות בקהילה ועוד.